Piramidy w Gizie to trzy fascynujące budowle, które przyciągają uwagę na całym świecie. Najbardziej znana z nich, piramida Cheopsa, jest uważana za jeden z 7 cudów świata starożytnego. Budowa piramid została zlecona przez faraona Cheopsa i wykonana przez ponad 100 tysięcy robotników i niewolników. Wszystkie trzy piramidy w Gizie mają kształt ostrosłupa o kwadratowej podstawie i są grobowcami.

Niezwykle oryginalna konstrukcja i wysoki stopień zaawansowania technicznego oraz budowlanego powodują, że piramidy w Gizie są obiektem wielu teorii spiskowych. W XX wieku narodziła się nawet specjalna dziedzina nauki zwana piramidologią, zajmująca się zagadnieniami związanymi z tymi budowlami. Piramida Cheopsa jest najwyższa z trzech, sięgając 147 metrów wysokości i jest największa pod względem powierzchni całkowitej podstawy kwadratu.

Warto pamiętać, że piramidy w Gizie nie są jedynymi tego rodzaju budowlami. Piramidy budowano w wielu miejscach na świecie, nie tylko w Bliskim Wschodzie. Wpisanie piramidy Cheopsa na listę 7 cudów świata starożytnego podkreśla jej wyjątkowe znaczenie i fascynującą historię. To właśnie ta budowla, wzniesiona w 2575 r. p.n.e., jest najbardziej znanym i niezmiennie fascynującym grobowcem na świecie.